Izvor: MozzartSport.com, 01.Nov.2020, 00:10

Fudbal za uživanje: Sinišina Bolonja dobila fajt protiv Kaljarija (VIDEO)

Pet golova i mnogo uzbuđenja - 3:2

Raspucan, šarenolik, jednostavno dobar i zanimljiv meč odigrali su Bolonja i Kaljari u poslednjoj utakmici Serije A za ovu subotu. Sastale su se dve ekipe koje često igraju bez garda, udaraju obema rukama, Kaljari je to pokazao tako što je dva puta vodio, a Bolonja tako što je okrenula - 3:2 (1:1).

Bilo je svega - preokreta, pet golova - Bolonja sa Sinišom Mihajlovićem je na kraju izlašla kao pobednik.
Postoje utakmice kada vam se oči napola sklope od dosade, ali ova definitivno nije bila takva. Već u 15. minutu Kaljari je poveo golom Žoaa Pedra, dok je Musa Berou pred sam kraj prvog poluvremena poravnao na 1:1.

U nastavku je opet Kaljari prvi zapretio, kada je Đovani Simeone bio strelac, ali opet je Bolonja imala snage da na Renato Dalari preokrene. Prvo Sorijano u 52. minutu, a onda i gol Beroua četiri minuta kasnije, pa je tako Mihajlovićev sastav napravio veliki podvig i uspeo do kraja meča da zadrži prednost. Ne treba isticati koliko će ovaj trijumf značiti timu iz Bolonje.

Bilo je i nervoze u samom finišu, ali se sve završilo na fer način.

Fudbal se i igra i gleda zbog golova, a ako ste odvojili 90 minuta da odgledate ovu utakmicu, sigurno niste zažalili. Ako ništa zbog golova koje je postigao Berou, a posebno je prvi bio kao na igrici. Prijatelji fudbala nisu razočarali.

Sa ova tri boda Bolonja je stigla do konta od šest bodova i nalazi se na 14. mestu. Kaljari ima jedan bod više. Deluje da bi obe ekipe u nastavku mogle samo da rastu na tabeli. U najmanju ruku će biti zanimljivi za gledanje.