Frozinone - ekipa za jednu sezonu

Izvor: Mondo, 28.Apr.2019, 15:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Drugi pokušaj, drugi neuspeh. Frozinone se ponovo ekspresno vratio u Seriju B.

Posle dve vezane pobede početkom aprila, navijači žuto-plavih ponadali su se da, možda, mogu i do prvog opstanka u Seriji A, ali tri poraza koja su usledila vratila su ih u surovu realnost.

Posle Intera i Kaljarija, i ekipa Napolija je u nedelju u podle savladala Frozinone rezultatom 2:0 (1:0) i ostavila ih na pretposlednjem mestu na tabeli.

Napoli je u nedelju postao >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << deseta ekipa koja je obezbedila učešće u Ligi šampiona.

Frozinone na četiri kola do kraja sezone nema gotovo nikakve šanse, jer za zaostaje deset bodova za Udinezeom koji je prvi "iznad crte". Njihova sudbina mogla bi biti zapečaćena već u ponedeljak ukoliko "zebrete" iznenade Atalantu.

Tek pet pobeda ove sezone, od kojih samo jedna kod kuće, premalo je za "kalčo", ali to nije ohladilo verne navijače koji su sluteći eliminaciju od početka do kraja utakmice sa favoritom pružali glasnu podršku ekipi.

To nije bilo dovoljno protiv Napolitanaca, koji nisu bili pod teretom rezultata, ali su profesionalno potvrdili evidentnu razliku u kvalitetu. Detalj iz 19. minuta je to samo potvrdio.

Dris Mertens izveo je slobodnjak i matirao Sportijela za vođstvo Napolija 0:1. Bio je to njegov 13. gol ove sezone.

Mertens’ free-kick #FrosinoneNapoli#SerieApic.twitter.com/gPIzI3zOK8

— Sacha Pisani (@Sachk0) April 28, 2019

Gotovo identičnu situaciju imao je u 37. minutu, međutim, ovaj put nije bio dovoljno precizan.

Jeste bio Amin Junes posle četiri minute igre u drugom poluvremenu. Bila je to tečna akcija gostiju, koju je Junes završio lepim driblingom i udarcem za 0:2.

Trener Napolija Karlo Anćeloti nagledao se promašaja svoje postave u nastavku meča, što je donekle i domaćin iskoristio da priđe kaznenom prostoru rivala, ali ne i ozbiljno ugroze Davida Ospinu.

U samo nekoliko sekundi u 64. minuta utakmice, Hoze Kaljehon pogodio je stativu, Ruiz prečku, ali mreža se nije zatresla, baš kao ni u završnici kada je Kaljehon drugi put na susretu pogodio okvir gola savladanog Marka Sportijela.

On je sačuvao ekipu ubedljivijeg poraza.