Izvor: RTS, 08.Mar.2012, 23:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Fridrih pojačao Čikago
Arne Fridrih, nekadašnji reprezentativac Nemačke i fudbaler Volfsburga, karijeru će nastaviti "preko bare". Defanzivac je potpisao jednogodišnji ugovor sa ekiopm Čikago Fajera, članom tamošnje MLS lige.
Bivši reprezentativac Nemačke Arne Fridrih potpisao je jednogodišnji ugovor sa američkom ekipom Čikago Fajer.
Fridrih je odlučio da karijeru nastavi u Americi, iako je imao nekoliko ponuda iz Bundeslige i evropskih klubova. Odbrambeni fudbaler je 2010. iz >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Herte prešao u Volfsburg, ali je zbog operacije leđa odigrao samo 15 utakmica, pa je u septembru prošle godine zatražio raskid ugovora.
"Srećan sam zbog novog angažmana. Nadam se da ću biti u stanju da realizujem moje ambicije u klubu kao što je Čikago", rekao je Fridrih.
Fridrih je za reprezentaciju Nemačke odigrao 82 utakmice i postigao jedan gol, a bio je član nacionalnog tima na Svetskim prvenstvima 2006. i 2010. godine.








