Francuzi preventivno zabranili gostujuće navijače

Izvor: Mondo, 26.Nov.2015, 19:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Francuzi preventivno zabranili gostujuće navijače

Odluka o zabrani gostujućih navijača u Francuskoj produžena do polovine decembra. Odnosi se i na evropske utakmice.

Foto: AP/Markus Schreiber

Teroristički napad u Parizu, koji se između ostalog desio ispred stadiona "Sen Deni" na kome su igrali Nemačka i Francuska, digao je Evropu na noge.

I ne samo to, zbog konstantnih dojava o novim mogućim terorističkim napadima u vreme utakmica podigao je opreznost na novi nivo.

Otkazane utakmice, >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << lažne dojave o bombama i slične stvari pratile su fudbal poslednjih dana. Ali bilo je i lepih stvari poput utakmica u Premijer ligi koje su počele intoniranjem himni, minuta ćutanja širom Evrope, kao i onih sitnica koje su pojedinci preduzeli kako bi na svoj način odali poštu žrtvama.

U Francuskoj je prošlog vikenda odigrano regularno kolo, bez problema, ali su francuske vlasti odlučile da preuzmu preventivne mere koje će smanjiti šanse od terorističkih napada, ili bar olakšati posao policiji.

Zbog svega navedenog francuske vlasti su odlučile da produže trajanje zabrane dolaska na stadion gostujućih navijača sve dok ne izvrše novu procenu stanja, a pretpostavka je da će se to desiti sredinom decembra.

Ova zabrana se odnosi na sve mečeve do polovine decembra u Ligi 1, Ligi 2 i Kupu Francuske, ali isto tako i na internacionalne utakmice u Ligi šampiona i Ligi Evropa. Iz tog razloga biće zabranjen dolazak navijača Šahtjora na utakmicu sa PSŽ-om, kao i Rubinovih na meč sa Bordoom.

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.