Francuskoj rekord i četvrtfinale!

Izvor: Mondo, 21.Jan.2017, 20:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rukometaši Francuske nastavljaju pohod ka odbrani svetskog trona. U subotu uveče savladali su Island 31:25 (14:13) i plasirali se u četvrtfinale Mundijala.

Na "Rukometnom stadionu" u Lilu, gde se okupilo 28.010 navijača, oboren je rekord od 25.000 gledalaca postavljen na šampionatu u Egiptu 1999. godine.

Another record broken #Handball2017#PhenomenalHandballpic.twitter.com/9crbJiUV8v

— France Handball 2017 (@Hand2017) January 21, 2017

Ipak, >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << uprkos ogromnoj podršci, "trikolori" su tek u drugom poluvremenu "slomili" čvrste Islanđane i osigurali plasman među osam najboljih.

Aktuelni svetski prvaci su loše ušli u utakmicu i od početka bili u zaostatku, najviše "minus tri" gola (0:3, 4:7), da bi do odlaska na odmor u poluvremenu uspeli da steknu jedan pogodak viška (14:13).

U nastavku su "galski petlovi" dodatno pojačali odbranu i postigli nekoliko laganih golova, što je rezultiralo osetnijom prednošću od pet, šest pogodaka, najviše "plus sedam" (23:16) koju nisu ispustili do kraja.

U poslednjih 10 minuta, Island je smanjio na četiri razlike i probao da vrati u meč, ali su iskusni Francuzi bez većih problema sačuvali vođstvo i osigurali priliku da se za tri dana protiv pobednika meča Belorusija/Švedska bore za polufinale.

Une ambiance INCROYABLE! Personne ne veut quitter le @StadePM. Le public et les joueurs continuent de savourer la victoire. @FRAHandballpic.twitter.com/9PJGDDnyen

Najefikasniji u taboru Francuza bili su Mišel Gigu sa šest, Ludovik Fabregas i Nedim Remili su upisali po pet golova, dok je Nikola Karabatić postigao pogodak manje.

Kod Islanđana prvo ime susreta bio Runar Karason sa sedam pogodaka.