Izvor: MVP.rs, 12.Jul.2016, 14:34 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Francuska jača nego u Manili
Sjajni centar će zauzeti jedno do 12 mesta u sastavu Trikolora.
Reprezentacija Francuske je osvojila Olimpijski kvalifikacioni turnir u Manili i tako obezbedila svoje mesto na Olimpijskim igrama u Riju. Samo nekoliko dana nakon toga za Trikolore je stigla još jedna dobra vest - Rudi Gober (24, 218) će biti u sastavu koji će putovati u Brazil. Još uvek nije poznato koji od igrača koji su izborili plasman u Rio neće imati priliku da oseti čari Igara.
Mladi >> Pročitaj celu vest na sajtu MVP.rs << centar Jute je zbog povrede propustio turnir na Filipinima, a nema sumnje da će sa njim u sastavu Galski petlovi dobiti jednu sasvim novu dimenziju, pre svega kada je odbrana u pitanju. Gober je u prethodnoj sezoni odigrao 61 meč za Džezere. Prosečno je beležio 9.1 poena, 11 skokova i 2.2 blokade.
Francuska će se u Riju takmičiti u A grupi, gde će joj rivali biti Sjedinjene Američke Države, Australija, Srbija, Kina i Venecuela.
(foto: FIBA / Ciamillo - Castoria / Ceretti)








