Fizikeli oduzeta vozačka dozvola

Izvor: B92, 21.Nov.2005, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fizikeli oduzeta vozačka dozvola



Vozaču Formula 1 tima Reno, Đankarlu Fizikeli, oduzeta je vozačka dozvola zbog prebrze vožnje. Fizikela je dozvolu izgubio samo šest dana posle apela tinejdžerima da ne učestvuju u uličnim trkama.

Policija je Fizikelu zaustavila u Rimu pošto je vozio 148 kilometara na sat u zoni gde je maksimalna dozvoljena brzina 60 kilometara na sat, javila je italijanska novinska agencija ANSA.

"Žurio sam kući zato što je moju ženu i mene bejbisiterka obavestila >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da naš sin ima groznicu", rekao je vozač Renoa.

Fizikela je prošle nedelje u autorskom tekstu, objavljenom u sportskom dnevniku "Gazeta delo Sport", upozorio italijansku omladinu da se ne upušta u nelegalne ulične trke pošto je prethodno jedan 16-godišnji dečak poginuo u sudaru u Rimu.

"Izvinjavam se i spreman sam da platim. Znam da sam napravio grešku. I dalje sam posvećen bezbednosti na putu", dodao je Fizikela, pobednik prve ovogodišnje trke Formule jedan u Australiji.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.