Izvor: Blic, Tanjug, 28.Sep.2009, 18:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Firenca tri dana bez alkohola
Čelnici italijanskog grada Firence doneli su odluku o zabrani točenja alkohola uoči, za vreme i po završetku utakmice drugog kola Lige šampiona između Fiorentine i Liverpula, objavili su danas italijanski mediji.
Zabrana točenja alkohola, kako prenosi televizijska stanica "Medijaset", važiće na čitavom gradskom području, a stupiće na snagu danas u 21 čas.
U jednoj od najatraktivnijih svetskih turističkih destinacija alkohol će moći da se teči tek u sredu >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << posle dva sata ujutru, odnosno tri i po časa po završetku duela "viole" i "crvenih" sa Mersija.
Odluka o zabrani točenja alkohola ne odnosi se jedino na lokalne restorane, dok će policija sankcionisati prodaju na svim drugim mestima.
Firenca: Zabrana alkohola pred LŠ
Izvor: B92, 28.Sep.2009
Gradski čelnici Firence zabranili su prodaju alkohola u celom gradu tokom susreta Fjorentine i Liverpula u 2. kolu Lige šampiona. ..Zabrana će početi u ponedeljak uveče, a prestaće u sredu ujutro, više sati nakon meča. Zabrana točenja alkohola važiće na čitavom gradskom području. Jedini...







