Fiorentini malo Vlahovićev gol, Atalanta do pobede u 90. minutu

Izvor: B92, 14.Feb.2021, 18:01

Fudbaleri Sampdorije pobedili su Fiorentinu sa 2:1, dok je Atalanta rezultatom 1:0 bila bolja od Kaljarija.

Sampdorija i Atalanta imaju sasvim solidne sezone, dok Fiorentina i Kaljari to za sebe ne mogu da kažu.

Sampdorija je sa 2:1 u 22. kolu Serije A porazila Fiorentinu na domaćem terenu.

Sve je odlično bilo po domaći tim, pošto je Keita Balde već u 31. minutu postigao vodeći gol. Ipak, nije dugo trajala radost domaćih fudbalera.

Za to >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je zaslužan niko drugi do srpski napadač, Dušan Vlahović, koji je već u 37. minutu doneo izjednačenje Fiorentini i sa tim rezultatom se otišlo na poluvreme.

U nastavku, Fiorentina je bila dosta bolji tim i konstantno je napadala, ali do gola nisu mogli da dođu. Ukupno su 10 puta šutirali ka golu Sampdorije u drugom poluvremenu, ali bez uspeha.

Kako to obično biva, kada ne iskoristite svoje prilike – to će učiniti protivnik. Tako je u 71. minutu Fabio Kvaljarela na asistenciju Kandreve zatresao mrežu Viole i ispostaviće se doneo pobedu Sampdoriji.

U istom terminu je odigrana još jedna utakmica, ona između Kaljarija i Atalante.

Kaljari se ove sezone bori za opstanak, a u toj grčevitoj borbi im današnji rezultat neće značiti, pošto su poraženi minimalnim rezultatom od Atalante na svom stadionu.

Strelac jedinog gola bio je Luis Mjuriel i to u 90. minutu.