Fiorentina nije više ona sa Marakane – šokirala je Napoli na Maradoni

Izvor: B92, 08.Okt.2023, 22:52

Fiorentina nije više ona sa "Marakane" – šokirala je Napoli na "Maradoni"

Fudbaleri Fiorentine napravili su veliko iznenađenje 8. kola italijanske Serije A, pošto su na gostovanju šampionu Napoliju slavili trijumf rezultatom 3:1 (1:1)

Ljubitelji fudbala u Srbiji videli su debakl "viole" od Crvene zvezde u Beogradu u pripremnom periodu, ali to više nije isti tim.

Vinćenco Italijano je "našpanovao" tim iz Firence koji će reprezentativnu pauzu dočekati na visokom četvrtom mestu na tabeli.

Ove večeri na stadionu "Dijego Armando >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Maradona" iznenađenje je najavio Hrvat Josip Brekalo golom u sedmom minutu.

Napoli nije ličio na sebe, očigledno isceđen posle poraza od Reala u Ligi šampiona (2:3), ali je uspeo u završnici da iskoristi poklon.

Osimen je iznudio penal u duelu sa golmanom, a potom i da ga savlada sa 11 metara, pa je na poluvremenu bilo nerešeno.

Međutim, sve je vrlo brzo došlo na svoje, pošto je Fiorentina zaista bila bolji tim na ovom meču.

Novu prednost doneo je Đakomo Bonaventura u 63. minutu, kada je i prelomio ovaj meč, pošto domaći nisu imali snage za novi uzvratni udarac..

Do kraja je, u trećem minutu nadoknade, Niko Gonzales samo stavio tačku na meč i zapečatio veliki trijumf Fiorentine.