Ferstapen impresioniran brzinom RB u krivinama

Izvor: B92, 17.Feb.2017, 14:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ferstapen impresioniran brzinom RB u krivinama

Vozač Red Bula Maks Ferstapen impresioniran je brzinom novog bolida u krivinama, nakon testa u simulatoru.

Red Bulov bolid za 2017. ima veću potisnu silu, šire gume, što omogućava bolje prijanjanje u krivinama na većim brzinama.

Austrijski tim je godinama vrlo efikasan kada je u pitanju aerodinamika, a očekuje se da im nova pravila F1 idu na ruku. Red Bul će bolid RB13 predstviti 26. februara.

"Vozio sam na simulatoru i impresivan je u krivinama. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Naravno, drugačije je sve na pravoj stazi, ali srećom neće biti mnogo razlike. Red Bulov simulator je vrhunski. Jedina stvar koja nedostaje je gravitaciona sila, ali to je vrlo teško simulirati, dok je sve ostalo tu i odlično deluje. Jedva čekam početak, da vidim članovetima, treniram i onda se trkam", rekao je 19-godišnji Holanđanin.

Ferstapen je imao fantastičnu 2016. počeo je kao vozač Toro Rosa, da bi na Velikoj nagradi Španije debitovao u Red Bulu i odmah pobedio.

"Prvo da vidim kakav će biti bolid, a onda ću odrediti ciljeve. Trenutno sam neutralan, videćemo šta će biti. Nadam se da ćemo biti prvi u krivini i voditi. Trenutno ne razmišljam mnogo o tome. Prvo ću se koncentrisati na testove, pa ćemo videti kako će sve proteći u Australiji", dodao je Ferstapen.

Nova F1 sezona počinje 26. marta u Melburnu, a timovi će krajem februara i početkom sledećeg meseca provesti osam dana na testovima na Katalunji.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.