Ferer osvojio turnir u Tokiju

Izvor: B92, 07.Okt.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ferer osvojio turnir u Tokiju



Španac David Ferer pobednik je ATP turnira u Tokiju On je u finalu Otvorenog prvenstva Japana savladao Francuza Rišara Gaskea u dva seta - 6:1, 6:2. Meč je trajao samo 52 minuta, a za petu titulu u karijeri Ferer je dobio 145.000 dolara.

Ferer je prvi Španac posle pune tri decenije koji je pobedio u Tokiju. Poslednji koji je to učinio bio je Manuel Orantes 1977. godine.

Turnir u Tokiju igran je za nagradni fond od 832.000 dolara.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.