Fenomenalni Kirjos razbio nemoćnog Krajinovića

Izvor: B92, 30.Jun.2022, 13:08

Srpski teniser Filip Krajinović završio je učešće na Vimbldonu, porazom od Nika Kirjosa posle tri seta.

Rezultat po setovima je bio 6:2, 6:3, 6:1 za australijskog tenisera.

Kirjos je dominantom igrom došao do ubedljive pobede i do prolaska u treće kolo Vimbldona.

Od početka pa do kraja ovog meča na terenu je dominirao teniser iz >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Australije.

Odličan servis ga je služio tokom meča, što je rezultiralo dominantno osvojenim servis gemovima. Sa druge strane Filip Krajinović se dosta mučio na svoj servis.

Kirjos je u prvom setu brzo napravio brejk i tako napravio prednost koju nije ispuštao, već ju je samo uvećavao. Set je završio upravo brejkom.

Drugi set je tekao slično prvom – odlična igra Kirjosa i Krajinović koji se muči. Drugi set je priveden kraju rezultatom 6:3 za Australijanca.

Treći set je bio još ubedljiviji.

Krajinović kao da se predao. Delovao je bezidejno i umorno na terenu, što je Kirjos iskoristio da ovaj set dobije rezultatom 6:1 i tako ostvari pobedu u drugom kolu VImbldona.

U trećem kolu će igrati protiv pobednika meča Cicipas – Tompson.

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste pratiti iz minuta u minut putem našeg LIVE BLOG-a.