Feliks srušio svoj Atletiko VIDEO

Izvor: B92, 04.Dec.2023, 00:03

Feliks srušio "svoj" Atletiko VIDEO

Fudbaleri Barselone savladali su Atletiko Madrid rezultatom 1:0 (1:0) u derbiju 15. kola španske LaLige.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Žoao Feliks, fudbaler koji je u Barseloni na pozajmici upravo iz Atletika.

Igrao se 28. minut kada je Portugalac lobovao Jana Oblaka, golmana koga veoma dobro poznaje.

Prelep pogodak za vođstvo katalonskog tima na "Monžuiku".

Posle tog gola, a posebno u drugom poluvremenu, Atletiko je bio mnogo ofanzivniji, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << dok se Barsa neočekivano povukla.

Tako smo u završnici gledali napade u nizu tima Dijega Simeonea, ali i dobili novog heroja katalonskog kluba – Injakija Penju.

Mladi golman iz Blaugrane je imao nekoliko impresivnih intervencija, u ključnim momentima.

Posebno se istakla parada kod slobodnog udarca Memfisa Depaja, kada su svi već videli loptu u mreži, ali ju je Penja odbio do prečke i "izvadio" iz gola.

Barsa je pobegla Atletiku na trećoj poziciji, sa tri boda, ali i utakmicom više.