Izvor: B92, 28.Maj.2014, 21:44 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Federer rekordom do trećeg kola
Švajcarac Rodžer Federer plasirao se u treće kolo Rolan Garos bez većih problema, pošto je porazio Argentinca Dijega Sebastijana Švarcmana - 6:3, 6:4, 6:4.
Nekadašnjem prvom reketu sveta ovo je bila 60. pobeda u Partizu, čime je postao prvi teniser sa najmanje 60. trijumfa na sva četiri Gren Slema.
Za razliku od prvog dana, ovoga puta nije bilo iznenađenja, pa su se svi favoriti plasirali u narednu rundu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << takmičenja.
Plasman u treće kolo ostvario je i naš Novak Đoković, koji je savladao Žeremija Šardija.
Žil Simon bio je siguran na otvranju dana, upisavši maksimalnu pobedu protiv Alehandra Gonsalesa (6:4, 6:0, 6:2), isti učinak imao je Ernest Gulbis protiv Fakunda Bagnisa (6:2, 7:5, 6:0), kao i Žo-Vilfrid Conga protiv Jirgena Melcera (6:2, 6:3, 6:4).
Najuzbudljiviji meč dana odigrali su Marsel Granoljers i Aleksandr Dolgopolov, a slavio je Španac posle veliko preokreta u pet setova (1:6, 3:6, 6:3, 6:0, 6:2). Još jedan meč rešen je u odlučujućem setu, a u duelu dva anonimusa slavio je Amerikanac Stiv Džonson. Domaći igrač, 18-godišnji Lauren Lokoli dobio je uvodna dva seta posle velike borbe, ali je Džonson uspeo da stigne do preokreta i najvećeg uspeha u karijeri.
Marin Čilić, naredni Novakov protivnik, dozvolio je Tomas Kamkeu samo jedan set (6:3, 3:6, 6:3, 6:0), dok je Tomaš Berdih istim rezultatom savladao Aleksandra Nedovjesova (6:7, 6:4, 7:5, 6:3).
Prolaz u naredno kolo obezbedili su još Tomi Robredo, Jirži Janovic, Miloš Raonić, Dmitri Tursunov, Radek Stepanek...





