Farmaceuti preživeli bikove, Štutgart bez milosti, osam golova u Augsburgu

Izvor: B92, 19.Avg.2023, 17:33

"Farmaceuti" preživeli "bikove", Štutgart bez milosti, osam golova u Augsburgu

Čak 23 gola postignuta su na pet mečeva Bundesliga u tradicionalnom subotnjem terminu od 15.30.

Bajer Leverkuzen je rezultatom 3:2 (2:1) savladao Lajpcig u derbiju prvog kola. Tim Ćabija Alonsa je zasluženo slavio, ali je u finišu preživeo nalet "bikova".

Domaćin je poveo u 24. minutu golom Džeremi Frimponga, a već u 35. je bilo 2:0 kada je strelac bio Džonatan Ta.

Samo četiri minuta kasnije Dani Olmo je smanjio zaostatak i sačuvao neizvesnost za >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << drugo poluvreme.

Iako su "farmaceuti" u 64. minutu došli do 3:1 preko Florijana Virca, u 71. je 3:2 doneo Lois Openda posle uigrane akcije iz slobodnog udarca.

I onda je Belgijanac samo tri minuta kasnije imao veliku priliku kada je ispred sebe imao prazan gol, ali je pogodio stativu.

Leverkuzen je tako preživeo i do kraja se nekako odbranio, te su bodovi ostali na "Baj areni".

Štutgart je zaseo na prvo mesto Bundeslige, pošto je na svom stadionu deklasirao Bohum sa 5:0 (2:0).

Golove za "Švabe" redom su davali Girasi, Zagadu, Silas dva puta i na kraju još jednom Girasi.

Najveća "ludnica" viđena je u Augsburgu gde je viđeno čak osam golova, a Borusija Menhengladbah je tri puta vodila, da bi u 97. minutu iz penala došla do boda – 4:4 (3:3).

Gosti su u prvom poluvremenu tri puta dolazili u prednost preko Itakure, Čvančare i Ngomua, a Augsburg je uzvraćao golovima Rečbećaja, Bauera i Mičela.

Vargas je u 76. minutu doneo preokret rezantnim udarcem sa desne strane, ali je onda u 97. minutu skrivio penal koji je Čvančara pretvorio u konačnih 4:4.

U preostalim duelima Volfsburg je sa dva gola Vinda u prvom poluvremenu savladao Hajdenhajm, a Frajburg je u gostima savladao Hofenhajm sa 2:1 (2:0).