Farkaš šampion Ovčar Banje

Izvor: B92, 02.Avg.2009, 20:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Farkaš šampion Ovčar Banje

Tamaš Farkaš iz Bečeja pobednik je devetog Ilindanskog plivačkog maratona na jezeru u Ovčar Banji, u konkurenciji 84 takmičara.

Farkaš je oborio rekord staze postigavši vreme 24,35 minuta. Na stazi dugoj 2.100 metara, od manastira Nikolje do Ovčar Banje, drugi je bio Sebastijan Sabo u vremenu 24,38, a treći Bojan Živanović u vremenu 25,44. U ženskoj konkurenciji najbolja na "Plivačkom maratonu Ovčarsko-Kablarska klisura" bila je Gorana Goranić iz Beograda.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
Pobednici "Trke zadovoljstva" na stazi dugoj 600 metara bili su Sara Pavlović iz Jagodine i Jasmin Gračanin iz Novog Pazara.

Najstariji učesnik maratona bio je 77-godišnji Milorad Petrović iz Trstenika, dok je najmlađi bio sedmogodišnji Dimitrije Komadinić iz Čačka.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.