Izvor: SrbijaDanas.com, 15.Jun.2021, 18:08

FURIOZAN FINIŠ PORTUGALACA: Ronaldo DVOSTRUKI strelac u nezasluženo UBEDLJIVOJ pobedi nad Mađarskom

Meč F grupe.

Portugal je je sa 3:0 savladao Mađarsku na prepunom stadionu u Budimpešti u okviru prvog kola šampionata Evrope u fudbalu. Ovo je nezasluženo visoka pobeda budući da je u 84. minutu bilo 0:0, ali tada je lopta pogodila Vilija Orbana i završila u mreži, a od tada je na terenu postojala samo jedna ekipa. Inače u grupu F pored ove dve selekcije se nalaze Nemačka i Francuska.

Odlična utakmica u prvih 45. minuta pred prepunim tribinama u Budimpešti. >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << Nije bilo previše prilika, ali ritam nije padao nijednog trenutka. Portugalci su imali inicijativu većim delom, što na njihovu žalost nije rezultiralo pogotkom.

Žota je najviše pretio, ali odbrana Mađarske na čelu sa golmanom Gulijašijem je pokazala čvrstinu i upornost koja krasi samo dobro uigrane ekipe, što oni definitivno jesu.

Kristijano Ronaldo je krenuo u 43. minutu akciju petom i na kraju dobio loptu kao na tacni na nekih pet metara. Kako nije pogodio ni njemu verovatno nikada neće biti jasno.

Mađarska - Portugal 0:3 (0:0)

Strelci: Gereiro 84, Ronaldo (p) 87, 90.+2.

Sudija: Džunejt Čakir (Turska)

Stadion: Puškaš arena (Budimpešta)

Mađarska: Gulaši, Botka, Orban, At. Salai, Nađ, Fiola, Šafer (od 65. minuta Nego), Klajnhesler (Od 77. minuta Siger), Lovrenčič, R. Salai (0d 77. minuta Šon), Ad. Salai.

Portugal: Patrisio, Semedo, Dijaš, Pepe, Gereiro, Fernandeš, Karvaljo, Danilo, B. Silva (od 71. minura Rafa Silva), Ronaldo, Žota.

Nastavak utakmice nije doneo smanjenje ritma. Videlo se da obe ekipe žele do tri boda, a Mađari su pokazali da umeju čak i opasno da priprete.

Tražili su Portugalci penal u 76. minutu kada je Fiola rukom zakačio loptu ispred Kristijana Ronalda. Onda su mađari čak i postigli pogodak u 80. minut, ali on je opravdano poništen zbog ofsajda.

Tada je usledio "blic-krig" Portugalaca. za samo tri minuta odlučena je utakmica. Prvo je Gereiro u 84. postogao gol uz malo sreće, jer je lopta zakačila Vilija Orbana i završila u mreži. Zatim je kako se krenulo sa centra dosuđen je penal koji je realizovao Kristijano Ronaldo. Ni tu nije bio kraj jer je jedan opd najboljih fudbalera svih vremena u zaustavnom vremenu krunisao golom još jednu akciju za na kraju ubedljivih 0:3.

Nema nikakve sumnje da su Portugalci i ovog puta jedan od najozbiljnijih kandidata da na kraju dođu do titule šampiona Evrope, ali je nekako utisak da je ovog puta konkurencija dosta jača, nego što je to slučaj bio sada već pre pet godina kada su Kristijano Ronaldo i drugari došli do naslova prvaka, i to pošto su u finalu savladali favorizovanu selekciju Francuske, pošto je posle produžetaka bilo 0:1.

Tok meča ispratite ovde

KRAJ UTAKMICE

#portugal#EURO2020

Save man 👏🏼👏🏼👏🏼👏🏼👏🏼👏🏼 pic.twitter.com/CgbPIO5EyM

— Gugu Choudhury🇮🇳 (@ChoudhuryGugu) June 15, 2021

KRAJ PRVOG POLUVREMA

Uma primeira parte com as emoções ao rubro!

Cristiano Ronaldo perdeu uma oportunidade incrível. O que achou deste momento? 😬 #TVI24 #Euro2020 #Portugal #CristianoRonaldo #CR7 pic.twitter.com/kyH2VS8RXq

— tvi24 Últimas (@tvi24ultimas) June 15, 2021

Ronaldo je postao prvi igrač koji je nastupio na pet Evropskih šampionata

🇵🇹 Cristiano Ronaldo is the first player to appear in five EURO finals campaigns! 🤩✅ @Cristiano | #EURO2020