FOTO: Markus Vilijams igrao za Marka

Izvor: Mondo, 25.Nov.2014, 01:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

FOTO: Markus Vilijams igrao za Marka

Plejmejker Crvene zvezde Telekom nastupio je u zagrebačkom "Domu sportova" u patikama na kojima je napisao "Marko" i "Počivaj u miru".

Foto: Twitter/@M_Will

Istanbulska tragedija - ubistvo navijača Crvene zvezde Marka Ivkovića duboko je uzdrmala igrače kluba koji je voleo i zbog kojeg je otišao u Tursku.

U večeri kada >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << je Marko izgubio život, na društvenim mrežama napisali su da ne mogu da razmišljaju o košarci. U takvom raspoloženju, otputovali su direktno u Zagreb, gde su u ponedeljak uveče pobedili Cedevitu u neizvesnoj završnici.

Plejmejker crveno-belih Markus Vilijams igrao je 27 minuta (11 p, 12 as), a posle meča na svoj Twitter profil "okačio" sliku patika u kojima je nastupio u zagrebačkom Domu sportova:

Na jednoj je pisalo "R.I.P. (Rest In Peace - počivaj u miru), a na drugoj ime stradalog navijača.

Utakmica u Zagrebu počela je minutom ćutanja, tokom kojeg su igrači i hrvatskog i srpskog kluba podigli transparent sa velikom porukom "Stop nasilju". U dvorani je bilo oko 3.000 gledalaca i tokom tog minuta vladala je apsolutna tišina.

Marko Ivković sahranjen je u ponedeljak popodne, na Bežanijskom groblju.

Nastavak na Mondo...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.