FORMULA 1: Botasu pol pozicija u Ostinu

Izvor: SrbijaDanas.com, 03.Nov.2019, 00:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Finac najbrži u kvalifikacijama.

Vozač Mercedesa Valteri Botas bio je najbrži u kvalifikacijama za Veliku nagradu Sjedinjenih Američkih Država i na nedeljnoj trci će startovati sa pol pozicije koju je osvojio 11. put u karijeri. Finac je krug u Ostinu odvezao za 1:32.029 minuta.

Samo 12 hiljaditih delova sekunde sporiji od Botasa bio je Sebastijan Fetel, pa će četvorostruki prvak sveta na startu zauzeti drugu poziciju. Iz drugog startnog reda će trku započeti >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << Maks Ferštapen i Šarl Lekler koji važe za budućnost Formule 1, a peti u kvalifikacijama bio je vodeći u generalnom plasmanu Luis Hamilton.

Šesta pozicija pripala je vazaču Red Bula Aleksanderu Albonu, a deset najbržih su kompletirali Karlos Sainc, Lando Noris, Danijel Rikardo i Pjer Gasli.

QUALIFYING CLASSIFICATION: @ValtteriBottas takes his fifth pole of 2019 💪#USGP 🇺🇸 #F1 pic.twitter.com/6MnREGXHif