Izvor: TV Arena Sport, 09.Jun.2016, 00:57 (ažurirano 02.Apr.2020.)
FMP savladao Megu u Sremskoj Mitrovic
Ekipa FMP Železnika pobedila je u Sremskoj Mitrovici ekipu Mega Leksa 84:83 i tako poveli sa 2:1 u borbi za treće mesto Superlige Srbije.
Do trećeg mesta i plasmana u ABA ligi sledeće sezone stići će tim koji prvi dođe do tri trijumfa, a sledeći meč igra se u petak u Železniku od 20.00.
FMP je do pobede i brejka u gostima vodio Filip Čović koji je postigao 23 poena, najbolje ga je pratio Dragan Apić sa 18, dok je Ognjen Dobrić postigao 15.
U poraženom >> Pročitaj celu vest na sajtu TV Arena Sport << timu najefikasniji je bio Rade Zagorac sa 15 poena, Petar Popović i Danilo Nikolić su postigli po 12, dok su Nikola Janković i Ivica Zibac meč završili sa po 11 postignutih poena.
Košarkaši FMP-a su na poluvremenu treće utakmice, igrane u Sremkoj Mitrovici, gubili 11 poena razlike, ali su sjajnom igrom u neizvesnoj završnici uspeli da dođu do pobede 84:83.
Posle dugog vođstva domaćina, FMP je preuzeo prednost na minut i po do kraja (82:81). Zatim je Đorđe Simeunović pogodio za Megu, ali je Danilo Nikolić promašio dva "zicera", a Petar Popović šest sekundi pre kraja faulom omogućio Čoviću da šutira slobodna bacanja. Plej gostiju oba puta je bio precizan, a Nikola Ivanović je na suprotnoj strani iz teške pozicije promašio šut za pobedu u poslednjoj sekundi.
Odaberite svog operatera i prijavite se na linku Arena Sport paket
U roku od tri radna dana (nakon prijave), kontaktiraće vas operater radi sklapanja ugovora i aktivacije paketa.













