FMP-u drama protiv Borca VIDEO

Izvor: B92, 08.Okt.2022, 21:08

Košarkaši FMP-a pobedili su čačanski Borac rezultatom 85:84 u 2. kolu ABA lige.

FMP sada ima 2-0, dok je Borac na skoru od 0-2.

Meč odigran u Čačku otišao je u dramatičnu završnicu nakon dosta neizvesne tri četvrtine košarke.

FMP je praktično konstantno imao prednost, ali je Borac uspevao da se održava na jednom posedu zaostatka.

Gosti iz Železnika su imali +4 na minut i po do kraja, ali je Borac uspeo da napravi seriju od 6:1 preko >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Hejla i Čarapića i dođe nadomak velikog preokreta.

FMP je imao poslendji napad na utakmici pri rezultatu 84:83 za domaćina, ali je stvari u svoje ruke preuzeo Nerandžić i na devet sekundi pogodio šut za dva.

Borac je tražio tajm-aut, organizovao napad za pobedu, ali je Hejl izgubio loptu.

Najbolji kod "pantera" bio je Nerandžić sa 16 poena. Dženkins je ubacio 14, Simović je imao 13, dok su po 12 dodali Manojlović i Valinskas.

Na drugoj strani istakao se tragičar Hejl sa 25 poena. Radonjić je imao 13, a Tomašević 12.