FMP deklasirao Cibonu, trijumf Cedevite

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 05.Nov.2017, 00:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pobedom uz ubedljivu razliku, FMP je u subotu popravio svoj "jadranski" skor na 4-3. Ekipa Vladimira Jovanovića savladala je u Železniku goste iz Zagreba, koji su uprkos konstantnom zaostatku pretili sve do sredine poslednje četvrtine i trojke Marka Tomasa za 76:72.

Usledio je snažan nalet domaćina i serija 15:2, koja je odlučila pitanje pobednika i uvela meč u revijalnu završnicu. FMP je u takvoj situaciji postigao 23 poena u poslednjih osam minuta.

FMP - Cibona >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << 99:79 (26:19, 29:21, 18:25, 26:14).

Filip Čović ubacio je 23 uz 10 asistencija, Nemanja Nenadić i Majkl Odžo dodali su po 15, a Stefan Pot 14, u večeri u kojoj su domaći šutirali skoro 50 odsto za tri poena (12/26).

Luka Žorić je sa 15 poena predvodio otpor gostiju, koji će napustiti Beograd sa skorom 3-4.

Cedevita u naletu

Šampion Hrvatske rutinski pobedio Olimpiju i upisao peti vezani trijumf u regionalnoj ligi i Evrokupu.

Posle teškog početka oktobra, Cedevita deluje sve spremnije, energičnije i preciznije.

Ekipa Jure Zdovca potvrdila je i u subotu da je u dobroj formi, pobedivši kod kuće goste iz Ljubljane, za peti "jadranski" trijumf ove sezone.

Cedevita - Olimpija 84:60 (23:15, 13:13, 19:14, 29:18)

Plejmejker Roko Leni Ukić postigao je 14 poena i nije promašio nijedan šut za tri (4/4), a efikasniji od njega bio je samo centar Andrija Stipanović, sa 18 i pet skokova. Amerikanac Dimitris Nikols takođe je ubacio 14 poena, a dvocifreni su bili i Vil Čeri sa 11 poena i Džanan Musa sa 10.

Iako je domaćin u drugoj četvrtini vodio 25:15, Olimpija se nije predavala, već je u 25. minutu trojkom Jana Špana prišla na samo dva poena zaostatka (40:38).

Od tog momenta, Stipanović je "vezao" svojih šest poena, a Amerikanci Čeri, Nikols i Kris Džonson "pogurali" su Zdovčevu ekipu na maksimalnih "plus 15" (55:40) u 30. minutu.

Do kraja utakmice nizali su se pogoci domaćina i veoma česte greške gostiju, pa su Ljubljančani završili meč sa 16 izgubljenih lopti. Ni trud najefikasnijeg među "zmajčekima", Devina Olivera (13 p, 5 sk) nije uspeo da spreči ubedljiv poraz njegovog tima.

Cedevita se ovim trijumfom izjednačila sa ekipom Budućnošću na čelu tabele, bar do nedelje i crnogorskog ABA derbija, zakazanog za nedelju u 17 časova u "Morači".

Olimpija će do sledećeg kola ostati tim sa najmanjim brojem pobeda u ABA ligi.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.