NE MOŽE MU NIKO NIŠTA: Rus se poklonio kralju! Novak Đoković je osvajač US Opena

Izvor: SrbijaDanas.com, 10.Sep.2023, 21:25

Dominacija.

Srpski teniser Novak Đoković pobedom nad Danilom Medvedevom 3:0 (6:3, 7:6(5), 6:3) osvojio je US Open.

Sjajno je meč počeo Đoković. Več u prvom gemu na servis protivnika je došao do brejka i potpuno kontrolisao meč. Veoma siguran je bio na svom servisu, ne dozvolivši Rusu niti jednu brejk priliku u prvom setu. U tom tonu je i završio prvi set srpski teniser.

U drugom delu meča je Novak nastavio sa odličnom igrom pri servisu… >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << čuvao je servis ne dozvolivši protivniku nijedan poen sve do osmog gema seta, ali tada je Rus došao do prve brejk lopte na meču. Ipak, izvukao se Đoković i poravnao na 4:4. Završnica seta nije donela promene, pa smo gledali taj-brejk. U 13. gemu prava drama, Rus je bolje počeo, poveo 3:1, Novak se brzo vratio u kolosek, poveo 6:5, na servis protivnika i tada sačekao grešku Danila što mu je donelo i drugi set.

Treći set je bio samo nastavak neminovnog... Nole je na startu oduzeo servis protivniku, Rus je odmah uzvratio, ali je Đoković ponovo došao do brejka, sačuvao tu prednost do kraja seta i u sjajnom tonu postao šampion Njujorka.

Ovo je bila Novakova četvrta titula na US OPenu i 24. gren slem.

Čitav tok meča uživo mogli ste pratiti na sajtu SrbijaDanas.

What a set!

One hour and 45 minutes later, Djokovic has a 2-set lead. pic.twitter.com/tTiPFhRihW