FINA kup: Pobeda SCG

Izvor: B92, 14.Jun.2006, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

FINA kup: Pobeda SCG



Vaterpolo reprezentacija SCG pobedila je Španiju sa 7:6 ((2-4, 2-0, 2-2, 1-0) u meču prvog kola B grupe FINA kupa.

Na utakmici sa "furijom" Danilo Ikodinović zabelezio je jubilej, jer je odigrao 250. utakmicu za nacionalni tim. On je standardni reprezentativac od 1997. godine.

U drugom kolu B grupe SCG ce igrati protiv pobednika prethodnog Svetskog kupa, selekcije Rusije od 15 časova.

"Igrali smo nekoliko pripremnih mečeva na Banjici uoči Budimpešte, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ali nismo sigurni kako zaista izgledaju u pravom svetlu. Kada im krene teško ih je uhvatiti. Treba biti strpljiv, miran i čekati trenutak. I oni su u pripremnom periodu, ne kriju da im je Evropsko prvenstvo u Beogradu glavna meta", izjavio je kapiten plavih Dejan Savić, koji igra za ruski Sintez iz Kazanja.

U drugom kolu u sredu u grupi B igraju Hrvatska-Španija (13.30), a u Grupi A: Grčka - Madjarska (17.30) i Italija - Rumunija (19 časova).

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.