FIFA pokrenula postupak protiv troje ruskih igrača zbog dopinga

Izvor: B92, 15.Mar.2021, 16:29

FIFA pokrenula postupak protiv troje ruskih igrača zbog dopinga

FIFA je pokrenula disciplinski postupak protiv trojice ruskih fudbalera zbog sumnje da su prekršili pravila o dopingu 2013. godine.

Vest je saopštena iz sedišta FS Rusije, koji nije naveo o kojim fudbalerima je reč, osim da se radi od dvojici fudbalera i jednoj fudbalerki.

Nije navedeno da li je iko od njih igrao za Rusiju na reprezentativnom nivou.

Ruski sport je bio preplavljen optužbama za doping proteklih godina.

Pre šest godina Svetska >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << antidoping agencija (WADA) našla je dokaze da su se mnogi ruski sportisti dopingovali.

Zabranjeno im je takmičenje na velikim sportskim događajima, uključujući i Olimpijske igre, pa Rusija pre decembra 2022. neće smeti da se takmiči pod svojom zastavom.

Zabrana je potom smanjena sa prvobitne četiri na dve godine, pošto je žalba usvojena na Sudu za sportsku arbitražu.

Rusija neće moći da se takmiči pod svojom zastavom na predstojećim Olimpijskim igrama u Tokiju, kao i na ZOI 2022. u Pekingu, ali će njihovi sportisti moći da nastupe bez nacionalnih obeležja.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.