FIFA od nedelje o Šimuniću

Izvor: B92, 30.Nov.2013, 12:23   (ažurirano 02.Apr.2020.)

FIFA od nedelje o Šimuniću

Svetska fudbalska federacija (FIFA) obavestila je Hrvatski nogometni savez (HNS) da će odluku o kazni Josipa Šimunića doneti sledeće nedelje.

FIFA je pokrenula disciplinski postupak protiv Šimunića, koji je pre dve nedelje posle pobede Hrvatske nad Islandom od 2:0 i plasmana na Svetsko prvenstvo u Brazilu 2014, uzeo mikrofon i više puta uzviknuo ustaški pozdrav "Za dom", na šta su mu navijači odgovorili "Spremni".

Još od tog incidenta spekulisalo se o mogućoj kazni >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << za Šimunića, a još prošle nedelje pojavila se informacija da se hrvatski fudbaler suočava sa suspenzijom na šest utakmica. Takođe, hrvatska reprezentacija će biti kažnjena igranjem bez prisustva publike na nekoliko mečeva, ali i novčano.

Šimunić je prošle nedelje poručio da pokličem „Za dom spremni“ nije imao nameru da poziva na nacionalnu ili versku mržnju, već da je to uradio vođen „isključivo ljubavlju prema narodu i domovini, a ne mržnjom i destrukcijom“.

Hrvatsko tužilaštvo već je kaznilo Šimunića sa 3.200 evra zbog širenja rasne mržnje.

Šimunić je za selekciju Hrvatske do sada odigrao 105 utakmica i dao tri gola.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.