FIFA kažnjava zbog korupcije

Izvor: Vesti-online.com, 15.Okt.2011, 14:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

FIFA kažnjava zbog korupcije

Korupcija u svetskoj kući fudbala, o kojoj se već dugo priča, lagano isplivava na površinu.

FIFA je suspendovala je na šest meseci čelnika karipske federacije, Horasa Barela, zbog njegove umešanosti u korupcijski skandal na predsedničkim izborima u FIFA.

Barel je dugogodišnji bliski saradnik bivšeg potpredsednika FIFA Džeka Vornera, a obojica su učestvovala u korupcijskom skandalu sa nekadašnjim predsedničkim kandidatom Mohamedom bin Hamamom.

Barel >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << će sada morati da povuče kandidaturu za predsednika Karipske fudbalske unije, čiji su izbori zakazani za sledeći mesec.

FIFA je saopštila da će tri meseca Barelove suspenzije biti promenjeno u dvogodišnju uslovnu kaznu.

FIFA je takođe suspendovala i jednu od najviših funkcionerki u svetu fudbala, Franku Pikering iz Britanskih Devičanskih Ostrva i to na 18 meseci.

Još dvojica funkcionera dobili su suspenzije od 30 dana, jedan je ukoren, a njih petorica su se provukli s upozorenjima.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.