Izvor: B92, 21.Dec.2004, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
FIFA: Ronaldinjo najbolji !
Brazilac Ronaldinjo i Nemica Birgit Princ proglašeni su za najbolje fudbalere u 2004.godini u izboru FIFA.
Na svečanosti u Cirihu napadač Barselone proglašen je za novog svetskog kralja fudbala ispred napadača Arsenala Tjeri Anrija ( drugu godinu zaredom drugi) i Ukrajinca Andrija Ševčenka, fudbalera Milana koji je već proglašen za najboljeg u Evropi u izboru UEFA.
Glasalo je 157 trenera, i po prvi put ove godine i 145 kapitena reprezentacija.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
Fudbaler Barselone dobio je 620 glasova, dok je Anri dobio 68 glasova manje. Ševčenku je pripalo 253 poena:
"Samo prisustvo ovde i mogućnost da osvojim ovo priznanje predstavljaju čast za mene. Zahvaljujem se i saigračima u Barseloni, jer bez njih ne bih ni došao u poziciju da osvojim ovu nagradu" izjavio je Ronaldinjo, koji je tako postao četvrti Brazilac u istoriji kome je pripalo ovo prestižno priznanje.
Pre nekadašnjeg fudbalera Gremia, Pari Sen Žermena i sada Barselone,nagradu su dobijali Romario (1994), Ronaldo (čak tri puta 1996,1997 i 2002.) i Rivaldo (1999.godine).
Sa druge strane, Birgit Princ (koja je osim fudbalskog umeća pažnju svetskih medija privukla i prošlogodišnjom ponudom gazde Perudje Gaučija da postane prva žena koja će zaigrati u prvoligaškom muškom timu) proglašena je za najbolju ispred Amerikanke Mie Hem (pobednica 2001 i 2002.godine) i Brazilke Marte.
Princ je osvojila 376 poena, a Hem 286.
















