FETEL POBEDNIK VELIKE NAGRADE SINGAPURA

Izvor: Kurir, 25.Sep.2011, 20:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

FETEL POBEDNIK VELIKE NAGRADE SINGAPURA

BEOGRAD - Aktuelni svetski prvak Formule Jedan i vozač Red Bula, Sebastijan Fetel pobedio je danas na trci za Veliku nagradu Singapura na stazi Marina bej.

Fetel je krenuo sa pol pozicije i bio na prvom mestu tokom cele trke dok je manje od dve sekunde posle njega kroz cilj prošao vozač Meklarena Dženson Baton, treći je bio Fetelov klupski kolega Mark Veber. Fetel ovom pobedom nije obezbedio šampionsku titulu a jedini koji još uvek može da ga ugrozi je britanac Baton i to ukoliko >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << Fetel do kraja sezone ne osvoji ni jedan bod a Britanac trijumfuje na svim trkama.

U dvanaestom krugu trke na izlazu iz boksa sudarili su se Luis Hamilton iz Meklarena i vozač Ferarija Felipe Masa posle čega su oba vozača morala nazad u boks. Hamilton je imao puno problema od početka trke ali je upornom vožnjom uspeo da se vrati i na kraju zauzme peto mesto dok je Masa završio deseti.

Zbog sudara u 32. krugu trku je morao da napusti vozač Mercedesa Mihael Šumaher a na stazu je izašao sejfti kar. Trka je nastavljena u 36. krugu a Fetel je dalje bio na čelu dok ga je pretio Baton koje je pred kraj trke smanji prednost Nemaca na manje od dve sekunde ali nije uspeo da ga pretekne. Ferenando alonso završio je trku na četvrtom mestu, Hamilton je bio peti a dobar rezultat ostvario je pilot Fors Indije Pol Di Resta koji je bio šesti.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.