Izvor: B92, 08.Mar.2004, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
FA kup: U polufinalu Arsenal - Man. Junajted!
U polufinalu engleskog FA kupa sastaće se Arsenal i Mančester Junajted, odlučio je žreb obavljen u ponedeljak u Londonu. Utakmice poufinala FA kupa na programu su 4. aprila.
Dva kluba koja su osvojila sve titule u Premijer ligi posle 1995. godine jedini su predstavnici najvišeg ranga u pretposlednjem krugu takmičenja. U drugom polufinalu Sanderlend čeka pobednika ponovljenog meča između Tranmera i Milvola.
Arsenal je dvostruki branilac trofeja u FA kupu (učestvovao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u tri poslednja finala), a trenutno ima odlične izglede da ponovo otme titulu od najvećeg rivala, jer ima devet bodova prednosti. Dve ekipe se u prvenstvu sastaju sedam dana pre kup meča.
Poslednji put kada su se ovi klubovi susreli u Kupu, prošle sezone, Arsenal je pobedio na Old Trafordu - 2:0. Prethodni put kada su dve ekipe igrale polufinale Kupa, 1999. godine, Junajted je pobedio golom Gigsa u produžetku reprizne utakmice. Prvenstveni meč ove sezone u Mančesteru završen je bez golova, ali uz veliki incident na kraju utakmice.










