FA Kup: Siti na popravnom, Arsenalu londonski derbi, debi iz snova Solskjera! (VIDEO)

Izvor: Sportski Žurnal, 04.Jan.2014, 17:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U prvom meču trećeg kola FA Kupa nije bilo pobednika, pa će Blekburn i Mančester siti morati da odigraju još jedan susret, ovoga puta će domaćini biti Građani, 15. januara.
(FOTO: AP)
Gosti su tokom većeg dela meča bili bolji, ali je član Čempionšipa bio uglavnom ravnopravan rival. Ipak, činilo se da će Siti lako do četvrtog kola kad je u nadoknadi prvog poluvremena Negredo postigao prvi pogodak na meču.
Nisu domaći klonuli duhom, sjajno su igrali u nastavku, a vrlo brzo im je to donelo izjednačenje, u 55. minutu rezultat je poravnao Dan. Blekburn se potom uglavnom branio i čkao šanse iz kontri.
A prilika je bilo na obe strane, ali su napadači bili neprecizni. U 85. minutu je rezervista Sitija Bojata bez ikakve potrebe načinio grub prekršaj za isključenje (drugi žuti karton).
Ipak, promene rezultata nije bilo. Matija Nastasić je odigrao čitav susret i zaradio je žuti karton, dok je Aleksandar Kolarov meč odgledao sa klupe.

All Goals – Blackburn 1-1 Manchester City – 04… by beingoal
Kakav debi Ole Gunara Solskjera na klupi Kardifa! „Ubica dečjeg lica” je u prvom meču kao trener nekog Premijerligaša slavio trijumf u gostima protiv Njukasla vredan plasmana u četvrto kolo FA Kupa.
I to posle preokreta. Svrake su povele golom Papisa Dembe Sisea u 62. minutu. Ubrzo su gosti izjednačili, pogotkom Nuna, a u 80. minutu je trijumf Kardofu obezbedio Kembel.
Šefild junajted je na vila parku iznenadio Aston Vilu. Trećeligaš je eliminisao Premijerligaša i to golom Flina u 81. minutu. Prethodno ih je u vođstvo doveo Marfi, a izjednačenje Vili doneo je Helenius u 75. minutu.
Arsenal je pobedio na svom terenu gradskog rivala Totenhem sa 2:0 u derbi utakmici treće runde.
Lider Premijer lige je poveo u 32. minutu preko Santija Kazorle, a konačan rezultat postavio je Tomaš Rosicki u 62. minutu.
Arsenal je poslednjih 12 minuta meča morao da igra sa deset fudbalera, jer je menadžer Arsen Venger već izvršio tri izmene kada se povredio Teo Volkot.
Ipak, ni ta činjenica nije pomogla ekipi Totenhema da makar ublaži poraz na stadionu „Emirejts“.

Arsenal vs Tottenham Hotspur 2-0 All Goals by Oleeh-1
Semafor trećeg kola FA Kupa:
Blekburn – Mančester siti 1:1 (Dan 55 – Negredo 45+1)
Njukasl – Kardif 1:2 (P. Sise 62 – Nun 73, Kembel 80)
Norič – Fulam 1:1 (Snodgras 45 – Bent 40)
VBA – Kristal palas 0:2 (Gejl 23, Šamak 90+5)
Aston Vila – Šefild junajted 1:2 (Helenius 75 – Marfi 20, Flin 81)
Barnsli – Koventri 1:2 (O`Brajan 19 – Musa 78, Klark 89)
Bolton – Blekpul 2:1 (N`Gog 10, Bekford 51 – Barkuizen 45+1)
Bristol siti – Votford 1:1 (Emanuel-Tomas 85 – Mari 84)
Brajton – Reding 1:0 (Krofts 32)
Everton – KPR 4:0 (Berkli 35, Jelavić 44, 68, Koleman 76)
Donkaster – Stivenidž 2:3 (Forester 72, Vejkfild 90+5 – Zoko 49, Hartli 65, Čarls 90+1)
Ipsvič – Preston 1:1 (Mekgoldrik 38. jedanaesterac – Dejvis 42)
Grimzbi – Hadersfild 2:3 (Hana 25, Disli 62 – Norvud 51, Piterson 86, Tomas 90. autogol)
Kiderminster – Piterboro 0:0
Makslfil – Šefild vendzdej 1:1 (Vilijams 72 – Džonson 25)
Midlzbro – Hal 0:2 (Meklin 10, 61)
Ročdejl – Lids 2:0 (Hogan 45+2, Henderson 84)
Sautempton – Burnli 4:3 (Klin 22, Lambert 28, Rodigez 68, Lalana 73 – Vouks 51, Ings 57, Long 87)
Sautend – Milvol 4:1 (Kor 22, Etkinson 45+6, Timlin 56, Leonard 90+5 – Vulford 64)
Stouk – Lester 2:1 (Džons 16, Adam 55 – Nadžent 77)
Vigan – MK Dons 3:3 (Espinoza 18, Gomez 27, Mekmanaman 65 – Rivs 45, 45+2)
Jeovil – Lejton 4:0 (Hejter 12, 60, Grant 49, Mur 90)
Arsenal – Totenhem 2:0 (Kazorla 32, Rosicki 62)
13,00: Notingem forest – Vest Hem
15,00: Sanderlend – Karlajl
15,15: Derbi – Čelzi
16,00: Liverpul – Oldam