FA: Kejn oteo plen Lisicama

Izvor: B92, 10.Jan.2016, 20:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

FA: Kejn oteo plen 'Lisicama'

Fudbaleri Totenhema i Lestera odigraće revanš trećeg kola FA kupa posle zanimljivog remija na ’Vajt Hart Lejnu’.

Lester je bez Džejmija Vardija i Rijada Mahreza vodio sa 2:1 sve do 89. minuta, kada je rezervista Hari Kejn izjednačio sa bele tačke i zakazao novi duel.

Pevci su poveli već u osmom minutu igre preko Kristijana Eriksena, ali je ekipa Maurisija Poćetina ispustila prednost samo desetak minuta kasnije.

Štoper 'Lisica' Vasilevski je poravnao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << na 1:1 sjajnim skokom posle kornera, da bi gosti do potpunog preokreta stigli već u prvom napadu u drugom poluvremenu.

Šinđi Okazaki, kojeg je Ranijeri uveo u igru početkom drugog dela igre umesto Kantea, promešao je odbranu domaćih i iz 'druge šanse' pogodio mrežu Vorma za preokret – 1:2.

Ostatak utakmice protekao je u inicijativi Totenhema, delovalo je da Lester drži stvari pod kontrolom, ali u 87. minutu, nakon prodora Rouza po levom boku, lopta kači Dajera po ruci i sudija Medli je pokazao na belu tačku.

Hari Kejn, koji je ušao u igru dvadesetak minuta ranije, bio je siguran i osigurao revanš na 'King Pauer' stadionu za deset dana.

Trećeligaš Šruzberi plasirao se u četvrto kolo FA kupa pošto je na gostujućem terenu pobedio drugoligaša Kardif sa 1:0.

Jedini gol postigao je Endru Mangan u 62. minutu.

Žreb za četvrto kolo FA kupa biće održan u ponedeljak, a utakmice će se igrati 30. i 31. januara.