FA KUP: Siti izbacio Čelzi, Jovetić strelac, Vigan nastavlja put ka odbrani trofeja (VIDEO)

Izvor: Sportski Žurnal, 15.Feb.2014, 18:19   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mančester Siti je u jednom od dva derbija osmine finala FA Kupa eliminisao Čelzi.
(FOTO: AP)
„Građani“ su na svom terenu slavili sa 2:0 uz još jedan gol, koji je poništen, čini se neopravdano.
Domaćin je poveo preko Stefana Jovetića u 16. minutu, koji je posle Miloša Jojića postao još jedan bivši igrač Partizana koji je danas bio strelac na evropskim terenima.
Na 2:0 je povisio Samir Nasri koji je ušao u igru kao zamena za Jovetića u 61. minutu, a samo sedam minuta kasnije zatresao mrežu.
U strelce se upisao i Džoleon Leskot, ali je njegov pogodak poništen zbog nedozvoljene pozicije.
I Branislav Ivanović i Nemanja Matić su odigrali ceo meč za Čelzi, dok je na drugoj strani Aleksandar Kolarov ostao na klupi.

Manchester City vs Chelsea 2-0 (All Goals) 15… by BigSportWorld1
Sanderlend se plasirao u četvrtfinale pošto je na svom terenu u osmini finala savladao Sautempton sa 1:0.
(FOTO: AP)
Strelac jedinog pogotka bio je Kreg Gardner koji je preciznim udarcem u 50. minutu poslao loptu pod prečku gola gostiju.

Sunderland 1-0 Southampton Highlights 15/2/14… by HDPeak
Branilac trofeja u engleskom FA kupu, drugoligaš Vigan plasirao se večeras u četvrtfinale tog takmičenja, pošto je u gostima savladao premijerligaša Kardif Siti sa 2:1.
Ekipa Vigana povela je u 18. minutu preko Krisa Mekena, izjednačio je Frejzer Kembel u 27. minutu, ali je plasman u dalju fazu takmičenja gostima doneo Ben Votson u 40. minutu.

All Goals – Cardiff City 1-2 Wigan – 15-02-2014… by allgoal-football