F1: Vozač Meklarena Lando Noris pobednik trke za Veliku nagrađu Mađarske

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 03.Avg.2025, 18:07

F1: Vozač Meklarena Lando Noris pobednik trke za Veliku nagrađu Mađarske

Vozač Meklarena Britanac Lando Noris pobednik je trke za Veliku nagrađu Mađarske u šampionatu Formule jedan, koja je danas vožena na stazi Hungaroring.
Noris je u Mađarskoj stigao do pete pobede u ovoj sezoni, a devete u karijeri. On je startovao sa treće pozicije, ali je na kraju uspeo da dođe do trijumfa u Mađarskoj.
Drugo mesto osvojio je njegov timski kolega Australijanac Oskar Pjastri, dok je treći bio Britanac Džordž Rasel iz Mercedesa.
Vozač Ferarija Šarl Lekler startovao je sa pol pozicije, ali je trku u Mađarskoj završio na četvrtom mestu, pošto su ekipe Meklarena i Mercedesa imale bolju strategiju od italijanskog tima.
Peto mesto zauzeo je vozač Aston Martina Španac...

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






Povezane vesti

Noris pobedio u trci za Veliku nagradu Mađarske

Izvor: Radio 021, 03.Avg.2025, 18:56

Vozač Meklarena Lando Noris pobedio je u trci Formule 1 za Veliku nagradu Mađarske i smanjio zaostatak u šampionatu za timskim kolegom Oskarom Pjastrijem na devet bodova.

Nastavak na Radio 021...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.