Izvor: B92, 25.Okt.2005, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
F1: Novi sistem kvalifikacija
Na sastanku komisije Formule 1 u Londonu prihvaćen je predlog Bernija Eklestona, većinskog vlasnika takmičenja, po kojem će naredne sezone doći do promene u sistemu kvalifikacija.
Zvanični trening će od sezone 2006 biti podeljen u tri dela. U prvom od 15 minuta, pet najsporijih automobila će biti eliminisano. Zatim će u narednih 15 minuta još 5 automobila završiti trening. Deset najbržih ostaće na stazi u preostalih 20 minuta i boriće se za pol poziciju. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
Na taj način značajno će se promeniti format zvaničnog treninga koji je po mnogima ove sezone izgubio na dinamici i neizvesnosti, jer se u jednom trenutku na stazi mogao nalaziti samo jedan automobil.
Komisija je takođe usvojila predlog Maksa Mozlija po kojem se ukida pravilo da na bolidu moraju da se koriste isti pneumatici na treningu i samoj trci.





