Evrobasket: Finska se izjednačila sa orlovima

Izvor: B92, 23.Feb.2020, 22:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Evrobasket: Finska se izjednačila sa "orlovima"

Košarkaši Finske pobedili su Švajcarsku u drugom kolu kvalifikacija za Evrobasket, rezultatom 69:64.

Finska se oporavila od uvodnog poraza od Srbije i savladala Švajcarce, koji sada imaju dva neuspeha.

Domaćin je bolje ušao u meč i došao do dvocifrene prednosti posle prvih deset minuta, a njihova prednost je nastavila da raste, pa je na kraju poluvremena iznosila +15 (36:21).

Finska je tokom treće četvrtine krenula da smanjuje prednost protivnika, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << a krajem meča došla je do potpunog preokreta.

Švajcarska je imala 61:56 na nekoliko minuta do kraja, ali su Finci napravili seriju od 13:3 do kraja meča.

Najbolji kod pobednika bio je Sasu Salin sa 25 poena i sedam skokova, dok se na drugoj strani istakao Marko Mlađan sa 12 poena.