Everton na putu ka Ligi Šampiona

Izvor: B92, 03.Dec.2006, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Everton se pobedom nad Vest Hemom od 2:0 primakao na jedan bod od pozicije koja ih vodi u Ligu Šampiona.

Domaći tim je poveo početkom drugog poluvremena pogotkom Leona Osmana posle centaršuta Džejmsa Bitija, a konačan rezultat je postavio Džejms Von u zaustavnom vremenu.

Vest Hem je imao nekoliko šansi u prvom poluvremenu koje nije uspeo da realizuje, pri čemu se ističe pokušaj Lija Bojera posle pasa Karlosa Tevesa, koji se još nije upisao u strelce otkako je došao u London.

Everton se nalazi na sedmom mestu, dok je Vest Hem na sedamnaestom, sa samo bodom više i utakmicom manje od prvog tima u zoni ispadanja.