Izvor: RTS, 04.Maj.2019, 03:19 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Everton lako savladao Barnli
Fudbaleri Evertona savladali su ekipu Barnlija rezultatom 2:0, u prvoj utakmici 37. kola engleske Premijer lige. "Karamele" su posao završile u prvom poluvremenu, kada su u roku od tri minuta Ben Mi (autogol) i Šejmus Kolman tresli mrežu gostiju.
Miju je pripisan autogol iz 17. minuta, kada je Rišarlison došao do prostora i šutirao sa nekih 20 metara, a lopta na putu zakačila defanzivca Barnlija i završila >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << u donjem desnom uglu.
Ekipa Šona Dajča bila je šokirana tim pogotkom, da bi već u sledećem napadu primila novi.
Sa distance je po sredini gola šutira Luka Dinj, golman Tom Hiton je veoma loše intervenisao, Kolman je pokupio odbitak i glavom ga ubacio u mrežu.
Posle ovog trijumfa Everton se popeo na osmu poziciju sa 53 boda, dok je Barnli ostao 15. sa 40 bodova i ne mora da brine za opstanak.







