Everton i Vila bez inspiracije – nula na Gudisonu

Izvor: B92, 14.Jan.2024, 18:03

Everton i Vila bez inspiracije – nula na "Gudisonu"

Fudbaleri Evertona i Aston Vile remizirali su 0:0, u meču 21. kola Premijer lige.

"Karamele" su prekinule niz od tri poraza, ali nisu uspele da slave u duelu sa trećeplasiranim timom šampionata.

Sve je pucalo na "Gudisonu", bilo je dosta duela, borbe, nekoliko prilika, ali golova – nije.

Tačnije, jeste, ali su oni poništeni zbog ofsajda, prvi u 18. minutu, kada je Aleks Moreno savladao Pikforda.

U prvom poluvremenu Bejli je imao još jednu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << šansu na toj strani, dok je na drugoj Kalvert-Luin u finišu bio najkonkretniji.

Danžuma je u 62. šutirao pored gola, da bi nakon uspavanke, Vila dva puta ozbiljno zapretila.

Keš je u jednoj situaciji bio izblokiran, potom i Mekgin, da bi Duran ubrzo zamalo bio neprecizan.

Dukure je kasnije na momenat razgalio navijače, ali bilo je jasno da je bio u nedozvoljenoj poziciji.

Everton je 17. na tabeli sa 17 bodova i očekuje ga susret sa Fulamom, dok je Vila treća sa 43 i u narednom kolu igra sa Njukaslom.