Espanjol hteo na vrh, Sevilja nije dala

Izvor: Mondo, 11.Nov.2018, 21:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Preokret na "Sančez Pishuanu" ostavio je Barselonu samu na prvom mestu, ali sada sa čak tri tima na minimalnoj razdaljini.

Nezapamćena gužva u vrhu tabele španskog prvenstva!

Madridskom Atletiku i Alavesu, koji su na "minus jedan" u odnosu na vodeću Barselonu, nakon njenog iznenađujućeg poraza od Betisa na "Nou Kampu", pridružila se u nedelju uveče i Sevilja.

Umornog učesnika Lige Evrope, koji je tri dana ranije gostovao u Turskoj, na njegovom stadionu >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << je izazvao Espanjol, i sam u prilici da izbije na deobu prvog mesta.

Viđena je odlična, uzbudljiva utakmica, u kojoj su plavo-beli iz Katalonije dobili prvo poluvreme, a Sevilja u nastavku dva puta zatresla mrežu i zasluženo preokrenula na 2:1, mada je pri nerešenom rezultatu sudija Santjago Haime Latre mogao da svira penal za Espanjol.

Domaći tim izjednačio je posle kornera, kada se Argentinac Gabrijel Merkado neprimetno ušunjao u peterac i lako sproveo loptu u mrežu.

Finiš je doneo totalnu ofanzivu Andalužana, Visam Ben Jeder je u 87. minutu pogodio prečku, a dva minuta kasnije, na pas Banege, uz pomoć stative ipak matirao Dijega Lopeza, čime je svom timu omogućio uspon na drugu poziciju.

Sevilja je u sledećem kolu (23-26. novembra) domaćin Valjadolidu, tako da će u slučaju remija na meču Atletiko - Barselona imati odličnu šansu da postane lider "La Lige".