Izvor: Blic, 03.Jan.2010, 21:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Esijen novi kapiten Gane
Mikael Esijen novi je kapiten Gane za predstojeći Kup Afričkih Nacija. Čelsijeva zvezda predvodiće ekipu na takmičenju, ali se ne zna da li će zadržati traku i do Svetskog prvenstva na kome "crne zvezde" igraju u grupi sa Srbijom.
Esijen je preuzeo traku od Stivena Apije koji je standardni kapiten reprezentacije i njegove zamene Džona Mense koji propuštaju takmičenje zbog povreda.
Popularni "Bizon" će se priključiti selekciji Milovana Rajevca u utorak pre >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << nego što krenu putem Angole.
"Dogovorili smo se da prođe period rehabilitacije sa Čelsijem pre nego što nam se pridruži. Očekujemo njegov dolazak u utorak pre polaska u Angolu", rekao je trener Gane Rajevac.
Gana je na KAN2010 u grupi B, gde će još igrati Obala Slonovače, Burkina Faso i Togo.


