Engleska šampion Evrope

Izvor: B92, 08.Jul.2023, 20:41

Mladi fudbaleri Engleske osvojili su danas titulu prvaka Evrope, pošto su finalu prvenstva za igrače do 21 godine u Batumiju pobedili selekciju Španije sa 1:0.

Strelac odlučujućeg gola bio je Kurtis Džons u četvrtom minutu nadoknade poluvremena.

Španija je u osmom minutu sudijske nadoknade vremena imala najbolju priliku za izjednačenje, ali Abel Ruis nije uspeo da realizuje penal.

Englezi su ubedljivo stigli do titule, pošto su na svih šest mečeva >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << na prvenstvu zabeležili pobede.

Ovo je treća titula kontinetalnog prvaka za igrače do 21 godine za Englesku, a prve posle 39 godina.