Izvor: MozzartSport.com, 07.Maj.2021, 23:18

Elče tukao, Sosijedad pogađao: Liga Evrope se smeši Baskima (VIDEO)

Plavo-beli se namučili, ali slavili

Nije lako igrati protiv davljenika u finišu sezone, a osetili su to fudbaleri Real Sosijedada. Namučili su se plavo-beli da stignu do bodova u duelu sa pretposlednjim Elčeom. Uspeli su, ipak, golovima u poslednjih 20 minuta i napravili značajan korak ka plasmanu u Ligu Evrope.

Pobedu 2:0 doneli su Elustondo u 72. i Mikel Ojarzabal u drugom minutu nadoknade, ali već od starta su domaćini pokazali da poseduju veći >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << kvalitet u odnosu na rivala. Izabranici Imanola Alguasila pokušavali su da kreiraju akcije i napadaju, dok su ih nemoćni gosti tukli. Već u 2. minutu zapretio je kapiten Sosijedada i kasnije strelac drugog pogotka, ali je slabo šutirao iz veoma povoljne situacije. Čak tri žuta kartona dobili su fudbaleri Elčea u prvih 25 minuta, ali i jedan crveni. I to prvo njega, pošto je Raul Guti u 10. minutu neoprezno nagazio Gorosabela.

Nije to isključenje značajno olakšalo posao domaćem timu. Gosti su se dobro branili, a u 27. minutu imali sreću da VAR poništi gol Naću Monrealu zbog milimetarskog ofsajda u začetku akcije. Ipak, za snažan šut glavom Elustuda na centaršut iz kornera u 72. minu nije bilo spasa.

Bunker je probijen, pa do kraja nije bilo neizvesnosti. U nadoknadi je prelepim udarcem sa ivice kaznenog Ojarzabal overio pobedu.