Elče šokirao Valensiju

Izvor: B92, 23.Okt.2020, 23:18

Elče "šokirao" Valensiju

Fudbaleri Elčea pobedili su Valensiju sa 2:1 u utakmici 7. kola španske LaLige.

Utakmica se igrala pred praznim tribinama, ali su pred malim ekranima vrlo zadovoljni bili navijači Elčea.

A kako i ne bi bili kada je njihov tim srušio favorizovanu Valensiju u 7. kolu nacionalnog šampionata i posle pet odigranih mečeva ima 10 osvojenih bodova.

Do vođstva ih je doveo Đozan, koji je bio najbolje ocenjeni fudbaler na meču, a on je u 19. minutu sa boka ušao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u kazneni prostor i poslao "kiflu" ka golu Valensije za vođstvo od 1:0.

Na 2:0 pred odlazak u svlačionicu postavio je Fidel u 37. minutu.

On je najbolje reagovao nakon katastrofalne greške odbrane Valensije, koja je ispred svog gola izgubila loptu i to upravo nakon Fidelovog pritiska, koga su saigrači častili asistencijom za jako lep gol i visoko vođstvo.

U drugom poluvremenu je Valensija uspela samo da ublaži poraz, a utešni pogodak za momke u narandžastim dresovima postigao je Toni Lato u 74. minutu utakmice.

On je dobio sjajan pas posle duge akcije Valensije, izašao je sam ispred golmana, lako ga obišao i loptu poslao pravo u mrežu za 2:1.

Do kraja susreta nije bilo golova, pa je Valensija upisala novi poraz i posle sedam odigranih utakmica imaju isto toliko bodova i samo dve pobede.