Izvor: KGsport.info, 24.Avg.2013, 15:59 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ekonomcu prijao tango
Aktuelni šampion Srbije u futsalu ekipa Ekonomca boravila je prethodnih par dana u Istočnom Sarajevu, gde je odigrala dva prijateljska meča sa prvakom BIH ekipom Tanga. U oba meča popularni „studenti“ su slavili; u prvom duelu sa minimalnih 1:0, a u drugom sa ubedljivih 7:3.
Inače, ovo gostovanje najtrofejnijeg futsal tima u Srbiji izazvalo je veliku pažnju tamošnje sportske javnosti. „Studenti“ su imali izuzetan prijem, a tom prilikom je i predsednik Ekonomca prof. >> Pročitaj celu vest na sajtu KGsport.info << dr. Veroljub Dugalić, odnedavno i prvi čovek srpskog futsala, imao nekoliko sastanaka sa čelnicima Istočnog Sarajeva, na kojima su razmenjena međusobna iskustva iz oblasti organizacije ovog sporta. Domaćini su apostrofirali da im je ekipa Ekonomca već godinama sportski uzor, a profesor Dugalić im je obećao saradnju i svu moguću pomoć.
Što se samih utakmica tiče, oba meča donela su veliku borbu i visok kvalitet igre.
U prvom duelu Ekonomac je slavio pogotkom Mladena Kocića, iako je domaćin propustio nekoliko zrelih prilika pre toga.
Drugi meč bio je još zanimljiviji, a publika je mogla da uživa u kiši golova. Bilo ih je čak deset. Inače, u tom drugom duelu za Ekonomac su debitovali Ivan Daniel i Miloš Stojković, koji je pruženu šansu iskoristio na najbolji mogući način, postigavši sedmi gol za Kragujevčane.
Ova ugodna turneja aktuelnog šampiona Srbije završena je obećanjem čelnika Ekonomca da će, u skorijoj budućnosti, uzvratiti gostoprimstvo izuzetno ljubaznim domaćinima, u Kragujevcu.
Izvor i foto: ekonomac.com





