Izvor: MozzartSport.com, 24.Jan.2021, 16:20

Ejbraham het-trikom slomio Luton, Kepa uprskao, pa zablistao na kraju (VIDEO)

Plavci slavili sa 3:1, Verner promašio penal u završnici

Čelsi je na krilima raspucanog Tamija Ejbrahama stigao do osmine finala FA kupa, ali je ekipa Frenka Lamparda i na ovom meču imala oscilacije u igri. Međutim, one nisu bile dugotrajne, pa je domaćin apsolutno zasluženo prošao u narednu fazu takmičenja - 3:1 (2:1).

Kompletnu atmosferu u domaćim redovima pokvario je Timo Verner, koji nije uspeo da iskoristi jedanaesterac u samoj >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << završnici meča, pa je tako produbio pravu golgetersku agoniju ove sezone. Na ivici da to učini bio je i Kepa Arizabalaga, koji je očajno ragovao kod gola Džordana Klarka u 30. minutu, ali se iskupio u 60. minutu pri rezultatu 2:1, kada je na fanstastičan način zaustavio udarac Herija Kornika.

Verner nije pogodio, ali je odradio pola posla kod akcije u 11. minutu kada se je prvi pogodak na meču postigao Ejbraham. Raspoloženi napadač je bio apsolutno dominantan pred golom protivnika, što je pokazao i u 17. minutu, kada je lagano nadvisio svog čuvara i centaršut Rejsa Džejmsa glavom prosledio u Lutonovu mrežu.

Ipak, Čelsi je posle primljenog pogotka u 30. minutu imao ozbiljnih problema, iako su Pulišić i Maunt propustili priliku da ranije razreše pitanje pobednika. Velika šansa Kornika kao da je dodatno motivisala Plavce da pojaaju gas. Sve je bilo gotovo u 74. minutu kada je Ejbraham bio na pravom mestu da dodavanje Hadsona Odoija prosledi u nebranjeni deo mreže Lutonovog gola.

Džordž Monkur je u 76. minutu imao poslednju šansu da vrati Luton u igru, ali je njegov udarac prošao pored Čelsijevog gola, dok je onu poslednju šansu za promenu rezultata prokockao Timo Verner u 86. minutu. Njegov udarac sa bele tačke ukrotio je hrvatski golman Simon Sluga.

ENGLESKA, FA KUP – ŠESNAESTINA FINALA (JEDAN MEČ)