Edberg: Pred Marijem još GS titula

Izvor: B92, 12.Jul.2013, 00:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Edberg: Pred Marijem još GS titula

Osvajač šest Gren slem titula Stefan Edberg smatra da Endi Mari može da osvoji još najvećih trofeja i da postane broj jedan'.

"Mari je dovoljno mlad i dovoljno dobar, verujem da može da osvoji još mnogo Gren slem titula. Pred njim je nekoliko dobrih godina", rekao je Šveđanin, koji je po dva puta slavio na Australijan openu, Vimbldonu i US openu.

“Mari je dokazao da može da igra dobro na travi i ne vidim zašto ne bi mogao da ponovi slične uspehe. Verovatno >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << misli o tome da može da postane prvi teniser sveta. Biće teško, ali on to može da postigne. Mora da ima rezultate 12 meseci u godini, a trofej sa Vimbldona može da bude sjajan uvod u to”, dodao je 47-godišnji Edberg.

U izjavi za Bi-Bi-Si, Šveđanin je analizirao i Marijevu konkurenciju.

“I Đoković pred sobom ima još mnogo dobrih godina, Rafa Nadal će uvek biti pretnja ako bude zdrav, a ne treba otpisivati ni Rodžera Federera. Del Potro je bio sjajan na Vimbldonu, Berdih takođe ima šansu, tako da će biti zanimljivo gledati tenis narednih godina”, zaključio je Edberg.

Ivan Lendl, trener osvajača Vimbldona Endija Marija, tvrdi da je Škot trenutno najbolji teniser na svetu.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.