EVROLIGA: Vesterman doneo Žocu osmeh i pobedu u gostima, Real se  malo mučio protiv Žalgirisa (FOTO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 10.Jan.2020, 00:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

EVROLIGA: Vesterman doneo Žocu osmeh i pobedu u gostima, Real se malo mučio protiv Žalgirisa (FOTO)

Odigrane četiri utakmice 18. kola elitnog takmičenja.

Košarkaši Fenerbahčea jedini su na prva četiri odigrana meča 18. kola Evrolige ostvarili pobedu kao gosti pošto su savladali Baskoniju u Vitoriji. Tim Željka Obradovića od starta je kontrolisao dešavanja na terenu i posle prve četvrtine imao devet poena prednosti da bi do poluvremena vođstvo turskog šampiona bilo dvocifreno (42:28). U nastavku je Fenerb >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << uspešno sačuvao predfnost za sedmju pobedu u sezonni. Leo Vesterman predvodio je Fener sa 21 poenom odnosno sedam trojki izh osam pokušaja, dok je Derik Vilijams postigao 16. Nikola Kalinić postigao je četiri poena uz po tri skoka i asistencije. Šengelija je bio najefikasniji u Baskoniji sa 21 poenom, a Jusufa je postigao 18.

.@FBBasketbol shows up BIG on the road! #GameON pic.twitter.com/6tgFlrQavn

— Turkish Airlines EuroLeague (@EuroLeague) January 9, 2020

Iako se očekivalo da će Real u Madridu lako izaći na kraj sa Žalgirisom, ekipa Pabla Lasa je morala da se malo pomuči protiv upornih gostiju. Imali su Madriđani i dvocifrenu prednost u drugoj četvrtini, ali je Žalgiris stalno pretio i pokušavao da održi korak da bi LOs Blankosi u poslednjoj četvrtini stigli do 15 poena prednosti i konačno prelomili meč. Tompkins je postigao 20 poena u Realu, a pratio ga je Fernandez sa 17. Lekavičijus je predvodio goste sa 21 poenom, a 19 je postigao Vokap.

THIRTEEN in a row for @RMBaloncesto!#GameON pic.twitter.com/nTDbCgTgsN

Amrani je uspeo da savlada Pantinaikos u Milanu zahvaljujući dobroj igri u drugoj i trećoj četvrtini kada je domaćin i stekao odlučujuću prednost koju gosti iz Atine nisu mogli da stignu iako su pokušaloi u poslednjih 10 minuta. Serhio Rodrigez bio je najbolji sa 22 poena, Sajks je dodao 17, a Vladimir Micov postigao je 11 poena. Kod gostiju je najbolji bio Fridet sa 28 poena.

BIG win for @OlimpiaMI1936!#GameON pic.twitter.com/xBeKToA9qJ

Makabi je u Berlinu stigao do 12. pobede pošto je savladao Albu. Ponos Izraela od početka do kraja je kontrolisao meč u Nemačkoj, a osim uvodnih minuta prve četvtine domaćin je konstantno bio u zaostatku za Makabijem. Brajant sa 19 i Rejnolds sa 17 poena bili su najbolji u redovima Makabija. Domaćina je predvodio Hermnason sa 16 poena, a 12 je dodao Erikson.

An impressive win on the road for @MaccabitlvBC who put back to back defeats firmly behind them! #GameON pic.twitter.com/2BoyTYajPT