Izvor: B92, 04.Avg.2002, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

EP za mlade: Jugoslavija - Hrvatska 105:89

Mlada kosarkasak reprezentacija Jugoslavije pobedila je Hrvatsku 105:89 ( poluvreme 43:47) u mecu za 7.mesto na Evropskom prvenstvu za igrace do 20 godina.

U utakmici bez velikih takmicarskih motiva ( obe selekcije ocekivale mnogo vise od 7.mesta) pocetak je pripao Hrvatskoj koja je povela sa 12:6, medjutim plavi se vracaju brzo u mec i odlaze na prvi odmor sa minimalnih 23:21.

Do 18.minuta igralo se kos za kos, medjutim selekcija Hrvatske kosevima najbojeg igraca Marka Popovica >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i trojkoma Toromana i Omerhodzica stize do najvece razlike od +7 ( 42:35 u 19.minutu). Jugoslovenski kosarkaski ipak odlaze na veliki odmor sa podnosljivih -4 vezanim kosevima Nenada Krstica i Blagote Sekulica. U 3.cetvrtini nastavilo se za izjednacenom igrom, a rasplet je usledio u poslednjem periodu ( treca cetvrtina zavrsena rezultatom 68:68). Do prve vece prednosti plavi stizu kosevima Sekulica, Marinovica i jednom trojkom Koljevica za 75:68. Od tog trenutka ( igrao se 34.minut) razlika u korist jugoslovenske reprezentacije se povecavala, na + 10 u poslednjem minutu ( 92:82), da bi protivnika dokrajcio Nenad Krstic sa 8 vezanih poena za konacnih 105:89.

Trener reprezentacije Jugoslavije, Jovica Arsic: Ni mi ni nasi protivnici nismo ocekivali da cemo igrati za 7.mesto. Ova pozicija nas ne zadovoljava, ali mi je sa druge strane drago zbog pobede. Organizacija takmicenja je bila odlicna i vidjeno je mnogo interesantnih utakmica.

Podsetimo, u finalu EP sastaju se reprezentacije Grcke i Spanije.